Zgodnie oceniliśmy, że ten wyjazd był jednym z bardziej udanych. 19 grudnia 2018 wybraliśmy się do Torunia, by i wspólnie, i przyjemnie zakończyć ten rok kalendarzowy. W grodzie Kopernika czuć bożonarodzeniową atmosferę. Przyozdobione świątecznie ulice, udekorowane światełkami domy, instytucje i przepiękna szopka ustawiona przed Urzędem Miejskim – wszystko wygląda magicznie.

Najpierw zaspokoiliśmy swoje ambicje edukacyjne i zwiedziliśmy (niestety zbyt pobieżnie) wystawę „Malarstwo ciągle żywe” w Centrum Sztuki Współczesnej.  Zaprezentowano na niej 200 prac 173 najwybitniejszych artystów światowej sztuki XX wieku, a wśród nich dzieła m.in. Henri Matisse’a, Joana Miró, Rene Magritte’a, Oscara Kokoschki, Andy Warhola, Pabla Picassa. Naturalny zachwyt nad sztuką współczesną nie przychodzi łatwo. Jej zrozumienie wymaga nie tylko przygotowania estetycznego, ale również warsztatowego. Byliśmy jednak pod wrażeniem tajemnicy, jaką skrywały przed nami prawie wszystkie obrazy. Postanowiliśmy, że wrócimy do Galerii na początku Nowego Roku na spotkanie z kuratorem wystawy, by zrozumieć więcej, dużo więcej…

A potem było już tylko lekko, łatwo i przyjemnie. Najpierw szaleliśmy na lodowisku (niektórzy prezentowali nawet elementy jazdy figurowej), a potem rywalizowaliśmy w kręgielni. Było miło i zabawnie.

Dodatkowe informacje