Bez wątpienia jednym z najpiękniejszych okresów w roku są przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Niegdyś w tym czasie dorośli wraz z dziećmi z wielką radością wykonywali różnego rodzaju ozdoby świąteczne, stroiki, szopki bożonarodzeniowe. Ogłoszenie konkursu było okazją do zachęcenia dzieci i rodziców, aby czerpali z bogatych tradycji rodzinnych. Głównymi celami zmagań było: przybliżenie i kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia; pobudzanie aktywności twórczej oraz rodzinne spędzanie wolnego czasu przy jednoczesnym doskonaleniu umiejętności plastycznych.

Do udziału zaprosiliśmy uczniów klas I-III PSPTS wraz z rodzicami, a niekiedy całymi rodzinami. Uczestnicy mieli za zadanie wykonania dowolną techniką bombki lub ozdoby świątecznej. Wpłynęło 55 oryginalnych, wyróżniających się pomysłowością i nietuzinkowym sposobem wykonania prac. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać o tym, że wyobraźnia naszych uczniów i ich rodziców nie zna granic. O tym, kto zwycięży decydowała jurorka Pani profesor Barbara Witkowska.
Oto werdykt:

I miejsce Mikołaj Lewandowski klasa II a
II miejsce Agata Szczęsna klasa II a
III miejsce Jakub Głowacki klasa I a

Wyróżnienia:
Anna Kulpa klasa I a
Jakub Żywiczyński klasa I b
Aleksander Zawichrowski klasa I b
Zofia Błaszak klasa II a
Kornelia Gencel klasa II a
Konrad Dziedzic klasa II b
Maja Kudela klasa III a
Zuzanna Kamińska klasa III b

Lecz tak naprawdę wszyscy biorący udział mogli czuć się zwycięzcami, ponieważ prace po ogłoszeniu wyników konkursu i oczywiście nagrodzeniu wszystkich uczestników, trafiły na nasz świąteczny kiermasz bożonarodzeniowy. Tam można było je zakupić i tym samym wesprzeć potrzebujących.

Gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w konkursach, zwłaszcza takich, gdzie przy okazji możemy pomóc innym, bo przecież dobro powraca.

Dodatkowe informacje