W pierwszym tygodniu ferii (27-31 stycznia 2020) blisko 50 uczniów PSPTS w Aleksandrowie Kujawskim uczestniczyło w zimowych półkoloniach, których tematem był "Spełniony sen".
Motyw był nieprzypadkowy, ponieważ w ten sposób pragnęliśmy pogłębić znajomość ks. Bosko, którego uroczystość przeżywaliśmy ostatniego dnia naszych półkolonii.
W poznaniu owoców idei wychowawczej św. Jana Bosko, a tym samym niejako realizacji jego snu z 9. roku życia, pomagali nam patronowie grup - wychowankowie salezjańscy: św. Dominik Savio, bł. Laura Vicuña, bł. Zefiryn Namuncurà i Michał Magone.

Uczestnicy półkolonii, przy pomocy wychowawców i animatorów, mieli okazję zastanowić się nad swoimi snami, marzeniami i planami na dorosłe życie. Podpowiedzią na realizację tych ostatnich były odwiedziny różnych miejsc. I tak spełnialiśmy marzenia o zostaniu cukiernikami wyrabiając lizaki w toruńskiej Manufakturze Cukierków lub akrobatami w Kinder Parku. A po warsztatach w Młynie Wiedzy może ktoś zostanie fotografem lub fizykiem...

W czasie tego tygodnia nie zabrakło oczywiście rywalizacji sportowej, modlitwy, wspólnych posiłków i występów artystycznych.

Ostatniego dnia odwiedziliśmy Środowiskowy Dom Samopomocy im. Prof. Jana Władysława Piltza w Aleksandrowie Kuj., uczestniczyliśmy w Eucharystii kończącej nasze półkolonie i przedstawiliśmy innym uczestnikom historie patronów naszych grup.

Dziękujemy rodzicom za zaufanie, kadrze za zaangażowanie, a dzieciom... wiadomo.

Dodatkowe informacje