Klasa II A wzięła udział w projekcie edukacyjnym Teatru Wilama Horzycy. Projekt trwał od czerwca 2020 r. do listopada 2020 r. i powstał w wyniku inspiracji  baśni „Alicja w krainie czarów” w reżyserii Pawła Paszty oraz teorią Bruno Bettelheima. Uczniowie uczestniczyli w 3 godzinnych  warsztatach z pedagogami z Teatru Wilama Horzycy z baśnią „Alicja w krainie czarów”.

Następnie w wyniku współpracy nauczyciela z twórczynią projektu Katarzyną Pągowską powstał scenariusz „Odkrywamy siebie” do baśni J.L. De Beaumont „Piękna i Bestia”. Uczniowie dzięki zajęciom mogli poznać siebie oraz podjąć refleksję o cechach, które są w nas ukryte. Baśń ukazana jest jako narzędzie terapeutyczne, które pomaga w radzeniu sobie z wewnętrznymi lękami oraz emocjami. Pokazuje, że każdy może poradzić sobie z problemami. Poprzez baśń dziecko identyfikuje się z bohaterem i  odbiera ją wyobraźnią, intelektem i emocjami. W rezultacie dziecko chce się upodobnić do bohatera, który jest dobry, przezwycięża wszystkie trudności i dzięki temu odkrywa własne rozwiązanie sytuacji.

Efektem udziału w projekcie jest wydanie książki z autorskimi scenariuszami twórczych zajęć „Baśń – narzędzie pracy z dziećmi” wyd.  Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu.

Dodatkowe informacje