Grupa 36 dzieci, uczniów kl. I-IV PSPTS im. św. Jana Bosko w Aleksandrowie Kujawskim, wzięła udział w półkoloniach zimowych pod nazwą "Klaus w Aleksandrowie", które odbyły się w dniach 11-15 stycznia 2021 r.
Motywem przewodnim pięciu dni spędzonych na terenie Salezjańskiego Kolegium Kujawskiego były słowa wypowiedziane przez tytułowego bohatera filmu animowanego pt. "Klaus": «Jeden bezinteresowny czyn wyzwala kolejne».

Uczestnicy półkolonii, podzieleni na trzy grupy, brali udział w różnych zajęciach mających na celu rozwój zdolności manualnych, pobudzenia kreatywności oraz umiejętności współpracy w grupie rówieśniczej. Dzieci spotkały się z panem listonoszem, który ukazał tajniki swojej pracy i to, w jaki sposób list pokonuje drogę od nadawcy do adresata.
Pod okiem wychowawców "Alviątka", "Pomocnicy Jespera" i "Elfy brodatego Klausa" przygotowali listy i kartki do swoich dziadków, adresowali koperty, naklejali znaczki, by w końcu wrzucić je do skrzynki pocztowej. Innym warsztatem było własnoręczne wykonanie zabawki z plastikowej butelki.
W czasie półkolonii nie zabrakło zajęć sportowych, wspólnych posiłków, codziennej modlitwy i "słówka" oraz emocji podczas salezjańskiej tomboli. Prawdziwym błogosławieństwem okazał się śnieg!
Bogu dzięki za śnieg, wychowawcom za serce, a rodzicom za zaufanie.
Więcej zdjęć na Facebooku.

Dodatkowe informacje