Miło nam poinformować, iż Zespół Szkół Towarzystwa Salezjańskiego "Kolegium Kujawskie" w Aleksandrowie Kujawskim został wyróżniony certyfikatem Szkoły z Klasą 2.0.

Czym jest Szkoła z Klasą? Szkoła z Klasą to ogólnopolski program prowadzony od 2002 roku przez Fundację Szkoła z Klasą przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Fundacja Szkoła z Klasą jest organizacją pozarządową zajmującą się edukacją, której programy od wielu lat są obecne w szkołach podstawowych i liceach.Czemu zostaliśmy odznaczeni jako Szkoła z Klasą? Odpowiedź jest prosta:
- wspieramy uczniów, tak by lepiej przygotowywać ich do wyzwań współczesnego świata;
- uczymy sprawczości, odpowiedzialności za siebie i innych, uważności i współpracy;
- jesteśmy szkołą, która z powodzeniem wychodzi poza schematy w uczeniu i w pozaszkolnych relacjach;
- uczeń jest u nas NAJWAŻNIEJSZY;
- rozwijamy i testujemy nowoczesne narzędzia edukacyjne i innowacyjne metody pracy, takie jak design thinking w edukacji, agile, odwrócona lekcja, projekty edukacyjne, czy uczenie przez odkrywanie;
- a może dlatego, że po prostu jesteśmy dla Was, Drodzy uczniowie i bez Was, nasza Szkoła byłaby tylko opustoszałym budynkiem.

Serdeczne podziękowania za możliwość udziału w projekcie kieruję na ręce ks. Dyrektora Grzegorza Gruby, Pań Wicedyrektor Haliny Gosławskiej i Moniki Chojnackiej oraz Pani Pedagog Anny Król.

Koordynator projektu: Joanna Piernikowska

Dziękuję.

Dodatkowe informacje