Pierwszy tydzień wakacji 2021 roku w Salezjańskim Kolegium Kujawskim w Aleksandrowie Kuj. upłynął pod znakiem półkolonii dla najmłodszych uczniów Szkoły pod nazwą "Kosmiczny mecz w Aleksie".
Motywem przewodnim tegorocznych półkolonii letnich, które odbywały się w dniach 28 czerwca - 2 lipca, był legendarny film "Kosmiczny mecz". 49 uczestników, 4 animatorów, 4 wychowawców i 1 kierownik przez pięć dni utrwalało się w przekonaniu, że "razem możemy wszystko”.

 

Pierwszy dzień upłynął na zaznajomieniu się z filmem oraz jego bohaterami. Dzięki temu powstały cztery grupy: "Ekipa Buggsa", "Ekipa Loli B.", "Drużyna Duffiego" oraz "Tweety Skład". Dzień sportu był okazją do zmierzenia się z piłką do koszykówki. Poranne zajęcia dla swoich młodszych kolegów ze szkoły poprowadził Vito, uczeń kl. VII PSPTS, grający w toruńskich Twardych Piernikach.

Mieliśmy też okazję zwiedzić włocławską "Halę Mistrzów" i zobaczyć m.in. szatnię zawodników Anwilu oraz to, jak wygląda parkiet byłych Mistrzów Polski z perspektywy ostatniego rzędu krzesełek. Byliśmy także w Centrum Zabaw Rio, rozwiązywaliśmy zagadki związane z mieszkańcami toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, graliśmy w tombolę, wylaliśmy na siebie nieco wody, upiekliśmy kilkadziesiąt kiełbasek, zjedliśmy mnóstwo pizzy i nuggetsów i... spaliliśmy jeszcze więcej kalorii.

Półkolonie zakończyliśmy Mszą św. oraz prezentacją poszczególnych grup. Krótko mówiąc: było pięknie, radośnie i pobożnie, czyli jak zawsze z nami.

Kadrze dziękujemy za zaangażowanie, dzieciom za obecność, rodzicom za zaufanie, a dobrodziejom za wsparcie.

Dodatkowe informacje