Uczniowie klasy 2A PSPTS już 31 maja zaczęli świętować Dzień Dziecka. Nasi dzielni drugoklasiści mieli możliwość świetnej zabawy w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. Jest to edukacyjna instytucja popularyzująca naukę w formie interaktywnych instalacji i pokazów, która stawia sobie za cel łączenie nauki i zabawy. Dzieci uczestniczyły w zajęciach laboratoryjnych HydroLab, podczas których miały okazję samodzielnie przeprowadzić różne doświadczenia i eksperymenty, które budziły duże zainteresowanie. Maluchy swoją wiedzą niejednokrotnie zadziwiali Panie, które prowadziły prelekcje.

Po części warsztatowej uczniowie w obecności opiekunów zwiedzali całą wystawę w Experymencie, samodzielnie korzystając z różnych stanowisk. Gromadzili wiedzę z różnych dziedzin nauki m.in. poznawali budowę ludzkiego ciała, badali donośność swego głosu, korzystali z łóżka Fakira czy ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy na fantomach a przy tym się świetnie bawili. Każdy z uczestników znalazł coś dla siebie, co rozbudzało jego wyobraźnię i poszerzało horyzonty myślowe.
      Po zwiedzeniu interaktywnej wystawy udaliśmy się do Gdyńskiego Akwarium gdzie mogliśmy obejrzeć między innymi ambystomy meksykańskie, czyli popularne z pewnej gry komputerowej aksolotle. Poza tym spore zainteresowanie u dzieci wzbudził min. rekin, węgorz elektryczny, krokodyl i anakonda. Ponadto uczniowie oglądali ekspozycje wodnej fauny i flory. Zobaczyli cztery główne biotopy występujące na świecie: rafy koralowej, toni oceanicznej, gęstych tropików Amazonii oraz Morza Bałtyckiego.

      Po obejrzeniu wszystkich niesamowitych zakamarków Gdyńskiego Akwarium spacerkiem po Skwerze Kościuszki udaliśmy się na pokład muzeum ORP Błyskawica gdzie mogliśmy wejść do środka, zobaczyć w jakich warunkach żyli polscy marynarze, obejrzeć dawne mundury, zejść pod pokład i przyjrzeć się z jak wygląda układ sterowania statku.
Zmęczeni, ale jakże pełni wrażeń wsiedliśmy do autokaru by szczęśliwie wrócić do domu.
To była bardzo udana i pouczająca wycieczka, która na długo zostanie w naszej pamięci.
Do następnej wyprawy mali podróżnicy! Ahoj!

Dodatkowe informacje