top

1 13

W pierwszym półroczu szachiści Kolegium Kujawskiego brali udział w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w Szachach kategorii kl 1-6, kl 7-8, szkół średnich.

Składy drużyn:

1-6 klasa: Antonina Kosińska, Michał Lajstet, Emil Bielicki, Ignacy Sękowski

7-8 klasa: Marta Chacimska, Karol Lajstet, Aleksander Ryniecki, Marcel Budczan

Szkoła średnia: Aleksandra Florczak, Witold Marek, Krystian Szachogłuchowicz, Maciej Wrzesiński

Wszystkie nasze drużyny zdobyły mistrzostwo powiatu i awansowały do rozgrywek wojewódzkich. W finałach wojewódzkich drużyny nasze zajęły następujące miejsca:

1-6 kl – 10 miejsce , 7-8 kl – 13 miejsce, szkół średnich- 9 miejsce.

W turnieju szachowym organizowanym przez Sztab WOŚP Raciążek w styczniu 2024 uczeń kolegium Witold Marek zajął pierwsze miejsce wygrywając wszystkie partie.

Uczeń klasy 3 szkoły podstawowej Emil Bielicki w bieżącym roku szkolnym odniósł wiele sukcesów, występując w następujących turniejach szachowych:

1. I miejsce w kat. do 10 lat w Turnieju Talentów w Pruszczu Gdańskim - zdobył IV kategorię szachową,
  2. Wicemistrz Województwa Kujawsko-Pomorskiego w kat. do lat 10 w szachach szybkich
  3. Brązowy medalista Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego w kat. do lat 10 w szachach - zdobył III kategorię szachową