W kwietniu 36 uczniów naszej szkoły udało się do Londynu na warsztaty językowe. To był z pewnością wyjątkowy i bardzo wartościowy czas, zarówno pod względem językowym, jak i kulturowym. Blokady językowe zostały przełamane podczas wspólnych śniadań i kolacji u goszczących nas rodzin. Uczestnicy mieli również sposobność zasmakowania niezwykłej wielokulturowości, jaką oferuje Londyn. Był czas na zwiedzanie najważniejszych zabytków metropolii, jak również czas na skosztowanie tradycyjnych angielskich potraw.

Środki transportu londyńskiego przestały być już tak enigmatyczne. Zdziwieniem okazały się kolejki na przystanku autobusowym, gdzie bez zbędnego przepychania można było wsiąść do sławnego Czerwonego Autobusu. Podróż najstarszym na świecie METREM (The Tube) nie stanowi już dla naszych uczniów większego problemu, nawet przy tej ilości linii! Natomiast rejs Tamizą z Westminster Pier do Greenwich ukazał piękno stolicy Anglii z zupełnie innej perspektywy. Doświadczyliśmy więc Londynu na wszelkie możliwe sposoby; z lądu, z powietrza (London Eye) oraz z wody podczas rejsu Tamizą.

Jesteśmy pewni, że dla naszych uczniów to dopiero początek ich niezwykłej przygody z Wielką Brytanią, a ich motywacja do nauki języka angielskiego dzięki temu doświadczeniu jest jeszcze większa!

Dodatkowe informacje