top

 

17 października  nasza szkoła przystąpiła do IV MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI VIII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”. Została ona przeprowadzona  w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Celem tego przedsięwzięcia były promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcanie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Tego dnia w naszej szkole „ZACZYTANYCH” - dyrekcję, nauczycieli i uczniów można było spotkać w gabinecie, w klasach, w bibliotece, w świetlicy, na sali gimnastycznej, a także w pięknych, jesiennych okolicznościach przyrody.

Mamy nadzieję, że udział w tegorocznej akcji zachęci wszystkich do częstszego sięgania po książkę i rozbudzi pasję czytelnictwa, bo - jak powiedziała Wisława Szymborska - „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Wszystkim uczestnikom i zaangażowanym w organizację i przebieg akcji składamy serdeczne podziękowania, zachęcając do czytania książek, nie tylko podczas bicia rekordu.

Współpracujemy z:

Kolegium Kujawskie w Aleksandrowie Kujawskim © 2023

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.