Dnia 16.11.2018r. w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość „Pasowanie na Świetliczaka”. 

Głównym celem spotkania było przyjęcie do grona świetliczaków nowych uczniów naszej szkoły, a także stworzenie atmosfery przyjaźni oraz radości. 

15 października obchodziliśmy w świetlicy XVIII Dzień Papieski - Promieniowanie Ojcostwa. Dzień papieski jest obchodzony w Polsce od 2001r. jako dzień wdzięczności i promocji nauczania Jana Pawła II. Święto to przypada w niedzielę przed 16 października, czyli rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Papieża.

13 września 2018r. naszą świetlicę odwiedziła pani policjant z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim, która rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie na ulicy oraz w domu. Dzieci dowiedziały się o zasadach bezpiecznego podróżowania, zachowania na drodze oraz podczas jazdy rowerem.

4 października w Świetlicy obchodziliśmy "Światowy Dzień Zwierząt".  Dzień ten został ustanowiony w 1931r.  i ma na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomić wszystkim, że zwierzę nie jest rzeczą, tylko istotą, która czuje i ma swoje prawa. Z tej okazji dzieci poznawały prawa zwierząt, dowiadywały się,  jak należy dbać o zwierzęta oraz co robić, gdy widzimy zwierzę potrzebujące  pomocy.

10 maja 2018 roku świetliczaki uczestniczyły w spotkaniu z panem Marcinem Rackim – strażakiem Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Ciechocinku, KP PSP w Aleksandrowie Kujawskim. Tematem spotkania było przybliżenie dzieciom, jak odpowiedzialny jest zawód strażaka. Świetliczaki dowiedziały się, że praca strażaka jest ciężka i trudna, a czasami bardzo niebezpieczna. Poznali zadania i obowiązki oraz predyspozycje, jakie powinien posiadać kandydat na strażaka.

21 września dzieci ze świetlicy brały czynny udział w „Sprzątaniu Świata”. Uczniowie cały tydzień dowiadywali się, dlaczego i w jaki sposób należy segregować śmieci, co można zrobić z niepotrzebnych rzeczy, co to znaczy być „eko”, oraz czym jest recykling.

13 kwietnia 2018 roku w naszej świetlicy szkolnej odbyły się bardzo ciekawe zajęcia, gościem Świetliczaków był pan Marcin Świątkowski – nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa. Głównym celem spotkania było przygotowanie dzieci do wykonywania prostych czynności podczas udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Dodatkowe informacje